Чи правда, що дитина з РАС може народитися в будь-якій родині навіть у здорових батьків? Це правда не лікується? Кожна аутична людина насправді геній? Чи можна зрозуміти, що відчуває така людина і чому вона так дивно поводиться?
За темою розладу аутистичного спектру (#РАС) питань більше, ніж відповідей. Аутизм, як окрему проблему, виокремили лише наприкінці 30-х років минулого століття. Відтоді змінилися підходи до лікування і діагностика. Уже діагностують цілий спектр розладів, які відносять до аутизму. Вдосконалення діагности збільшило і кількість діагностованих випадків.
Останні дослідження усе частіше, окрім генетичних причин, відносять аутизм до розладів, пов’язаних також із забрудненням довкілля, їжі та питної води. В Україні офіційно зареєстровано понад 4 тисячі людей з аутизмом, але представники громадських організацій, які опікуються цією проблемою, кажуть, що насправді таких людей набагато більше.
Перші ознаки аутизму, зазвичай, проявляються у дітей до 3-х років і якщо батьки і лікарі їх вчасно помітять, то такій людині можна допомогти втримати зв’язок зі світом. До того ж інтелект аутистів не завжди понижений, дуже часто такі люди проявляють хороші, а подекуди й виняткові здібності у певних сферах.
Раніше говорили про 1 дитину зі 100, тепер кажуть про 1 із 88, і навіть одну із 65, яка має цей розлад. На заняттях Jo.Ha.Ku ми ділимося з батьками знаннями про аутистичний спектр.