Раніше науковця критикували за припущення, що людина має обмежений набір базових рефлексів, які проявляються відповідно до рівня розвитку мозку і готовності обробляти певний набір зовнішньої інформації. Пройшов час, і сучасними науковими методами теорія Піаже була підтверджена.
Для нас, як для педагогів, фахівців з сенсомоторного розвитку дитини, важливо розуміти не стільки конкретні відомості про дуже специфічні етапи, а, скоріше те, як відбувається розвиток і перехід з одного етапу до іншого.
Початок комплексної обробки сенсомоторної інформації відбувається приблизно на першому-другому році життя. Потім відбувається перехід у символьну обробку, названу конкретними операціями.
І потім нарешті перехід у формальні операції.
Один із найвідоміших результатів Піаже пов'язаний зі сталістю об'єкта.
Для дитини до 3 років навколишній світ – це один великий подразник і спроба запам'ятати речі, перебуваючи в ньому, це важка робота. А ще, є свідомість, яка доповнює обробку сенсорної інформації. На певному етапі розвитку діти здобувають навичку виокремлення абстрактних об’єктів від прихованих або відкритих реальних.
Діти, які не пройшли етап переходу на фазу конкретних операцій – не в змозі під'єднати функцію великої моторики, балансування до абстрактного мислення. Це означає, що такі діти не можуть пройти перешкоду, по типу тої, яку ви бачите на фото.
А наші учні можуть, адже вони займаються за програмою Jo.Ha.Ku.
Записуйте і ваших діток на пробне заняття – переконайтеся у системності нашого підходу до сенсомоторного навчання дітей.